niedziela, 22 grudnia 2013

ORGANIZACJA

Hej!

Kiedy chodzimy do szkoły dzień potrafi wyjść nam spod kontroli, nie wiemy co robić, nie śpimy po nocach żeby nie oblać testu albo olewamy wszystko wmawiając sobie, że nie mamy czasu. 
Jest jeszcze trudniej, gdy mamy zajęcia dodatkowe lub gdy nie jesteśmy w ogóle zorganizowani. 
Dzisiaj postanowiłam podzielić się z wami kilkoma radami, które pomagają mi w byciu zorganizowaną! :)

♡ Plan dnia - jedną z rzeczy, która jest ważna jest zapisywanie sobie rzeczy, jakie chcemy zrobić na pewno,
dobrym pomysłem jest kupienie sobie notesika i zapisywanie w nim swojego planu na dzisiaj - to bardzo pomaga w organizacji 

♡ Wybieranie ubrań wieczorem zamiast przed szkołą - znacie te uczucie, gdy budzicie się, i kompletnie nie wiecie w co się ubrać, a zazwyczaj zajmuje wam dużo czasu strojenie się? Ja tak, i dlatego zamiast stać przed szafą z myślą, w co się ubrać wybieram ciuchy do szkoły wieczorem, gdy mam dużo czasu

♡ Makijaż - u mnie zajmuje to krótko, zazwyczaj używam tylko pudru antybakteryjnego z Under Twenty, tuszu do rzęs Miss Sporty, puder Lovely i czasami robię lekkie kreski eyelinerem Lovely + oczywiście moja ulubiona pomadka z Neutrogeny !


♡ Najpierw obowiązki, potem przyjemności - czyli zasada, która jest dla mnie priorytetem, wolę odrobić wszystkie zadania, pouczyć się itp. a potem wyjść gdzieś z przyjaciółmi, niż siedzieć do późna żeby odrobić zadania albo spisywać na przerwach

Jeśli nauka idzie ci ciężko, oto moje sposoby na naukę:
zaznaczaj sobie najważniejsze słówka lub definicje kolorami, żeby szybciej się ich nauczyć 
• rób sobie krótkie przerwy, np. po to żeby napić się herbaty, posłuchać przez chwilę muzyki lub po prostu posiedzieć i "nicnierobić" :) 
• ucz się systematycznie, z lekcji na lekcję, by być zawsze przygotowanym na niezapowiedzianą kartkówkę.

Tak więc to na tyle, do następnego posta! 

wtorek, 17 grudnia 2013

❄ WINTER MUST HAVES ❄

Hej !

Dzisiejszy post (od dwóch tygodni żadnego nie było ;c) będzie o moich winter must haves, czyli rzeczach, które muszę mieć podczas zimy! 

Pierwszą rzeczą, która na pewno musze miec w zime jest cieplutki sweter!
Tej zimy najczęściej będe nosiła taki oto sweterek z Sheinside, czekam tylko az mi go przyślą ♡

Świece zapachowe wprowadzaja w mily nastroj, pięknie pachną i ślicznie wyglądają - to jest to !
U mnie w pokoju królują zapachy typowo zimowe, jak na przykład cynamon z jabłkiem :)
Świeczka po lewej - przykład, jak można ponownie użyć słoika :)
Świeczka po prawej jest o zapachu cynamonu.

Pomadka do ust, bo w zimę usta stają sie suche, pękają, nieładnie wyglądają, dlatego lubię ich używać.
Moim faworytem od niedawna jest pomadka z firmy Neutrogena! 

Kolejną rzeczą jest gazeta Shape, idealna do czytania na nudne wieczory, do znalezienia w Empiku


Czapka i rękawiczki są ważne, ja kupiłam rękawiczki z H&M, a czapkę w Cubusie

Płyta Justina Biebera - Believe

Pyszna herbata z Sagi, lubię ją pić z dużą ilością soku z cytryny i odrobiną miodu c:

Którą lubię pić w takim o to kubeczku ze 'sweterkiem', którego dostałam od mojego kolegi na wigilię klasową :)


To na tyle, do następnego posta!

sobota, 30 listopada 2013

WITAJCIE

Hej!
Jest to mój pierwszy post i mam nadzieję, że czegoś się o mnie do wiecie z niego !

Alors, mam na imię Kasia. Chodzę do do pierwszej klasy gimnazjum o profilu europejskim.
Postanowiłam założyć bloga, bo uwielbiam pisać i robić zdjęcia :) 
Od dwóch lat gram na pianinie, oprócz francuskiego uczę się także sama norweskiego.
Moją ulubioną piosenkarką jest Birdy <3
Tyle chyba o mnie wystarczy, teraz coś więcej o blogu.. jego kategoria jest nieokreślona, bo nie mam zamiaru w kółko pisać o tym samym ! Będą pojawiać się tu posty o modzie, recenzje, czasami będą pojawiały się DIY (zrób to sam), na pewno będzie się pojawiać dużo zdjęć, również kącik kulinarny, w którym chcę dzielić się z wami moimi przepisami i będę prosiła o wasze sprawdzone przepisy.
Ale na to wszystko przyjdzie pora, bo nie od razu Kraków zbudowano! :)

Co do wpisów - będę starała się dodawać je jak najczęściej, ale niestety ja również się uczę i nie codziennie będę miała czas usiąść na spokojnie i napisać sensowny post. Ale myślę, że ok. 2 lub 3 posty tygodniowo to moje możliwości :)
Chcę jeszcze dodać, że będę czytać wszystkie wasze komentarze i e-maile które od was dostane, będzie to dla mnie ważne ! :) A więc przysyłajcie mi na carlyfarna@gmail.com porady, pomysły, pytania, na pewno na nie odpowiem! 
Na razie to na tyle, myślę że jeszcze zaglądniecie na mojego bloga. Wierzcie mi, będzie fajnie!

Miłego dnia, Kasia.